Kayıt olGiriş yap

  +   Neden ├ťye Olmal─▒y─▒m ?
  +   Asans├Âr Terimleri
  +   CE Nedir ?
  +   Asans├Âr Nedir ?
  +   T├╝ketici Haklar─▒
  +   HYB De─čerlendirme Kriterleri
  +   S─▒k Sorulan Sorular
  +   ├ťye Listesi  +   Asans├Âr Periyodik Bak─▒m Formu
  +   Asans├Âr Tesis S├Âzle┼čmesi Eki
  +   Asans├Âr Bak─▒m S├Âzle┼čmesi
  +   Kurtarma Tlmt. ve E─čt.Tutana─č─▒
  +   Kurtarma Tlmt. ve E─čt.Tutana─č─▒
  +   Personel ├ľzl├╝k Dosyas─▒
Denklik E─čitim ve Geli┼čim Semineri

Asansör sisteminde kabin modelleri üretici firmaya göre de´┐Żi´┐Żmektedir. Firmalar uyumlu parçalar´┐Żmonte ederek modelleri olu´┐Żtururlar. Bu nedenle belirli bir kabin modeli ortaya koymak mümkün de´┐Żildir. Asansör çe´┐Żitlerine göre kabinler uygun formda kullan´┐Żl´┐Żr. Kabin büyüklükleri de de´┐Żi´┐Żmektedir. Tabiî ki kabini hareket ettiren tahrik sistemi de de´┐Żi´┐Żecektir. Bir binan´┐Żn asansörü kurulurken kullan´┐Żlacak kabine karar verilir.

Kabinin çe´┐Żitli özellikleri olmas´┐Żistenir. Kabinin ta´┐Ż´┐Żma kapasitesi önemlidir. Ancak iç görünümün de güven verici olmas´┐Ż istenir. Teknoloji geli´┐Żtikçe kullan´┐Żlan mekanik aksam ve elektrik sistemiyle birlikte kabin iç görünümü de de´┐Żi´┐Żmektedir. Binalar´┐Żn iç yap´┐Żs´┐Żna uyacak ´┐Żekilde duvar, tavan ve taban dö´┐Żemelerinin de ona göre olmas´┐Ż istenir. Kabin kolay kurulur ve ayarlanabilir özellikte olmal´┐Żd´┐Żr. Kabinde delik delmeden, kaynak yapmadan montaj kolayl´┐Ż´┐Ż´┐Ż sa´┐Żlanmal´┐Żd´┐Żr. Ses izolasyonu lastik takozlarla temin edilmelidir.

Kabin taban´┐Ż 4mm sacdan bükülmü´┐Ż U profillerle kafes seklinde yap´┐Żlabilir. Üzerine 3mm’lik taban sac´┐Ż monte edilebilir. Kabin yan cidarlar´┐Ż, kabin büyüklü´┐Żüne göre 1,5 ile 2mm DKP sacdan bükümlü ve takviyeli olarak c´┐Żvatalarla ba´┐Żlant´┐Żlar´┐Ż yap´┐Żlm´┐Ż´┐Ż olup c´┐Żvata ba´┐Żlant´┐Ż delikleri presle aç´┐Żlmal´┐Żd´┐Żr. Kabinin arka ve yan k´┐Żs´┐Żmlar´┐Żkabin içinden ba´┐Żlant´┐Ż yap´┐Żlma özelli´┐Żine sahip olmal´┐Żd´┐Żr. Kabin parçalar´┐Żn´┐Ż birle´┐Żtirmede çelik c´┐Żvatalar kullan´┐Żlmaktad´┐Żr.

Kabin iç kö´┐Że alüminyum U profilleri, polisaj edilmi´┐Żeloksal veya elektrostatik boyal´┐Żd´┐Żr. Ara bölme ç´┐Żtalar´┐Ż kullan´┐Żl´┐Żyor ise; özel olarak çekilmi´┐Żpolisajl´┐Żdekoratif özelli´┐Że sahip olabilir.

 

Duvar dö´┐Żemeleri de´┐Żi´┐Żik malzemelerden olabilir. Duvar tipine göre taban dö´┐Żemesi seçilir. Duvar tipleri malzemeye göre desenli ya da desensiz olur. Genellikle metalik gri renk; insan´┐Żn gözünü yormayan bir renk olarak güven verdi´┐Żi için çok yayg´┐Żn olarak kullan´┐Żl´┐Żr. Dö´┐Żemeler kabin içerisine monte edilmi´┐Żolarak gelir. Kabin kullan´┐Żma aç´┐Żlmadan önce duvarlar´┐ŻPVC ile kapl´┐Żd´┐Żr. Montaj s´┐Żras´┐Żnda herhangi bir ´┐Żekilde çizilme ve kaz´┐Żnma ihtimaline kar´┐Ż´┐Ż kaplan´┐Żr. Kumanda kasetleri de ayn´┐Ż´┐Żekilde kaplan´┐Żr. Klasik kabin parçalar´┐Żndan duvar tipleri s´┐Żrayla tan´┐Żt´┐Żlmaktad´┐Żr.