Kayıt olGiriş yap

  +   Neden Üye Olmalıyım ?
  +   Asansör Terimleri
  +   CE Nedir ?
  +   Asansör Nedir ?
  +   Tüketici Hakları
  +   HYB Değerlendirme Kriterleri
  +   Sık Sorulan Sorular
  +   Üye Listesi  +   Asansör Periyodik Bakım Formu
  +   Asansör Tesis Sözleşmesi Eki
  +   Asansör Bakım Sözleşmesi
  +   Kurtarma Tlmt. ve Eğt.Tutanağı
  +   Kurtarma Tlmt. ve Eğt.Tutanağı
  +   Personel Özlük Dosyası
Asfed'den İlimize Ziyaret

Asfed Yönetim Kurulu 11 Ağustos 2014 Pazartesi günü Kayseriyi ziyaret etti. Asfed Yönetim Kurulunu Kayseri’de, Kayserili yönetim kurulu üyesi Sn. Nuri Kuzan ve Kayseri Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği Başkanı Sn. Mehmet Ayata karşıladı. Ziyaretin ilki Kayseri Ticaret Odası Başkanı Sn. Mahmut Hiçyılmaz Bey’e yapıldı. Samimi bir ortamda geçen ziyarette Asansör sektörünün ekonomiye olan katkısı ve asansör sanayisinin durumu konuşulurken, asansör sanayicilerinin meseleleri de değerlendirildi.

Asfed Başkanı Sn. Yusuf Atik, kendilerini kabul eden ve yakınlık gösteren Kayseri Ticaret Odası Başkanı Sn. Mahmut Hiçyılmaz’a asansör camiası adına teşekkür ederek başladığı konuşmasında camianın genel sorunlarını ve taleplerini aktardı. Mesuliyet gerektiren ve sürekli takibi gereken bir sektörde hizmet verdiklerini vurgulayan Sn. Atik, bu ehemmiyetli sektörün hala hakettiği yerde olmadığını bildirdi. Asansör camiasının yerinde hizmet verdiğini ve kendilerinin verdiği hizmetin başkaca sektörlerklerle mukayesesini doğru bulmadığını belirten Atik, asansör kullanıcıları tarafından da çok kolay eleştirilebildiklerini ifade etti. Asansör işinin ciddi bir iş olduğunu belirten Atik, halkın can ve mal güvenliği açısından yetki belgesi olmayan kişi ya da firmalarla mücadele edilmesi gerektiğini söylerken bu hususla alakalı meslek teşekküllerinin ve bina yöneticilerinin de sorumluluk alması gerektiğini hatırlattı. Yetki belgesi olmayan firmalara asansör bakımı yaptıran kişilerin suç işlediğini ifade eden Atik halkı duyarlı olmaya çağırdı.

Sn. Mahmut Hiçyılmaz, Asfed’in yaptığı bu ziyaretten memnun kaldığını belirterek yaptığı konuşmada Asansörün günlük hayatımızdaki öneminin gözardı edilemeyeceğini, asansörle iştigal eden firmaların sorunlarının çözülmesi gerektiğini vurguladı. Asansör camiasından kaliteli ve yerinde hizmet beklediklerini ifade eden Hiçyılmaz, asansör camiasının da bu hizmetlerinin karşılığını hakkıyla alması gerektiğini vurguladı. Kayseri’de asansör bakım hizmetlerinin fiyatlandırılmasına ilişkin bir çalışmanın olduğunu da paylaşan Hiçyılmaz ortaya çıkacak fiyatların gerek tüketiciyi gerekse asansör bakım firmalarını üzmeyecek şekilde olması gerektiğini söyledi. Can ve mal emniyeti açısından önem arzeden asansör hususunda zaman zaman halkı bilgilendirmeye ve bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Hiçyılmaz, bu çalışmaların zaman zaman devam edeceğini de ilave etti.

Toplantıda söz alan KAYSAD Başkanı Sn. Mehmet Ayata, asansör camiasının bakım hizmeti verdikleri asansörler için hukuki sorumluluklarının ağır olduğunu belirtti. Konuşmasının devamında asansörleri kullanan kişilerin olur olmaz şikayetleri sonrasında bile asansör firmalarının ağır tazminatlar ödediğini belirten Ayata, belirlenecek fiyatlarda bu durumun gözardı edilmemesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca Kayseri’deki bir çok asansöre KAYSAD aracılığı ile sigorta yaptırıldığını, bunun da Türkiye’de bir ilk olduğunu söyleyen Ayata, mesleğin hakettiği yere geleceğini ümit ettiğini söyledi.

Asfed Yönetim Kurulu KTO ziyaretlerinin devamında Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünü ziyaret etti. Heyeti Kayseri Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sn. Kamil Akçadırcı Bey karşıladı. Asfed Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yusuf Atik, bu samimi karşılama ve yakın alaka için Kamil Akçadırcı Bey’e teşekkür ederek başladığı sözlerine asansör sanayicilerinin genel sorunları ve asansör mevzuatlarına ilişkin görüşlerini aktararak devam etti. Asfed Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik ve Yönetim Kurulu üyeleri ile tanıştığına ve yapılan ziyarete memnun kaldığını belirten Sn. Akçadırcı, halkın can ve mal emniyeti açısından asansör konusunu her zaman önemsediklerini ve bu hususta çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Gerek asansör kullanıcılarının gerekse asansör firmalarının kendilerine zaman zaman müracatları olduğunu ve bu müracaatların ehemmiyetle takip edildiğini belirten Sn. Akçadırcı halkı asansör konusunda bilgilendirme gayesiyle zaman zaman çalışmalarının olduğunu da vurguladı.

Belgesiz asansörcülerle mücadele edilmesi gerektiğini söyleyen Sn. Akçadırcı, bu hususta yönetmelik şartlarının işletilmesi gerektiğini belirterek, kendilerinin de belgesiz asansörcülerin takipçisi olduklarını söyledi. KAYSAD’ın belgesiz asansörcüleri otaya çıkarma hususunda çalışmalarını önemli bulduklarını söyleyen Sn. Akçadırcı, belgesiz asansörcülerle mücadelenin devam etmesi gerektiğini belirtti. Konuşmasının devamında, asansör sanayicilerinin gerek önerilerini gerekse sorunlarını Bakanlığa iletme hususunda aracı olacaklarını belirten Sn. Kamil Akçadırcı, sorunların çözümü noktasında da takipçi olacaklarını söyledi. Asansör firmalarının verdikleri hizmetteki kaliteyi artırmalarının kendi lehlerine olacağını, sorumluluklarının bilincinde olmalarının da halkın can ve mal emniyeti açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Sn. Akçadırcı Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliğinin kendilerini görevlendirdiği hususlarda her zaman devrede olacaklarını kaydetti.