Kayıt olGiriş yap

  +   Neden Üye Olmalıyım ?
  +   Asansör Terimleri
  +   CE Nedir ?
  +   Asansör Nedir ?
  +   Tüketici Hakları
  +   HYB Değerlendirme Kriterleri
  +   Sık Sorulan Sorular
  +   Üye Listesi  +   Asansör Periyodik Bakım Formu
  +   Asansör Tesis Sözleşmesi Eki
  +   Asansör Bakım Sözleşmesi
  +   Kurtarma Tlmt. ve Eğt.Tutanağı
  +   Kurtarma Tlmt. ve Eğt.Tutanağı
  +   Personel Özlük Dosyası
Kocasinan Belediyesine Ziyaret

Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Muharrem KÖK, Başkan Yardımcımız adına Ahmet ŞAHİN, federsayon temsilcimiz Mehmet AYATA ve dernek genel sekreteri Güven KAYA 16 Haziran 2015 Salı günü Kocasinan belediye başkanı Sn. Ahmet Çolakbayrakdar'ı makamında ziyaret etti.


Başkan Muharrem Kök ve beraberindeki heyet başkan Çolakbayrakdar'ı yeni görevinden dolayı tebrik ederek başarılar dilediler. Dernek başkanı Muharrem KÖK, sektörümüzün bulunduğu nokta ve üyelerimizin sorunları hakkında Sn. Çolakbayrakdar'a bilgiler verdi. Sektörde yaşanan işgücü ve nitelikli eleman sorununu dile getiren Kök, merdiven altı firma ve kişilerden şikayetçi oldu. Yeni asansör yönetmeliğinin yayın aşamasında olduğunu yayından sonra bu işi meslek eden üyelerin daha disiplinli bir hal üzere olacağına inandığını söyledi. Derneği  kamuya yararlı bir kurum olma yolunda ilerletme çabasında olduğunu belirten Muahrrem Kök, belediyelerle her zaman işbirliği içinde olunabileceğini söyledi. 


Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Federasyonu temsilcisi Mehmet Ayata, federsayonun çalışmaları ve oda olma yolundaki faaliyetlerden söz ederek bunun sancılı bir süreç olduğunu, ancak çalışmalara yılmadan devam ettiklerini belirtti. 

Dernek Başkan Yardımcısı adına toplantıya katılan Ahmet Şahin, denetim sıkıntısından bahsederek denetimle mükellef kurumlarca şehrimizdeki önde gelen firmaların denetime tabi tutulduğunu, diğer firmaların daha az denetlendiğini aktararak adil olunması gereğinden bahsetti 


Yerli asansör firmalarının başlıca sorununun eksik organizasyon yapısı ve ileriye yönelik planlama kültürünün oluşmaması olarak değerlendren Genel sekreter Güven Kaya, bu durumun böyle sürmesi halinde sektörde ağırlığın yabancı menşeeli firmaların eline geçebileceğini vurguladı.

 
Başkan Ahmet Çolakbayrakdar ziyaretten memnun kaldığını belirtti. Sektörde yaşanan teknik eleman sıkıntısının diğer sektörlerde de yaşandığını ifade ederek bunu önlemek adına adımlar atılması gereğini vurgulayan Çolakbayrakdar, sektörün öneminin farkında olduklarını, yerli firmaların bir marka oluşturma yolunda adım atmaları gereğtini söyledi. Sivil toplum kuruluşlarının önemine değinen belediye başkanı, sorunların tespiti ve çözümü noktasında ortak adımlar atılabileceğini belirtti. Kendi belediye sınırları dahilindeki asansörlerin fenni kontrollerinin aksatılmadan yapılması konusunda titiz davrandıklarını ifade eden başkan Çolakbayrakdar, asansör sektörünün gelişimi adına kendi üzerlerine düşen görevelere de hazır olduklarını belirtti.